تبلیغات
jrun - روش ساخت مدار چاپی (PCB) بوسیله پزتیو20 (positive20 ):

یكی دیگر از روش های انتقال طرح مدار چاپی بر روی فیبر استفاده از اسپری پزتیو است.این اسپری حاوی محلول حساس به نور بصورت مایع فشرده می باشد.

مواد و وسایل مورد نیاز: 1- اسپری پزتیو  2-طرح پزتیو (خطوط سیاه و بقیه خالی) كاغذ نیمه شفاف (كالك) یا طلق شفاف (ترانسپرنت)چاپ شده است.  3- فیبر به اندازه طرح و كاملا تمیز  4- سود سوز آور حدود 10 تا 20 گرم در یك لیتر آب سرد حل شود.

پس از آماده كردن مواد و وسایل مورد نیاز در یك مكان تاریك اسپری را بصورت یكنواخت بر روی سطح مسی فیبر بزنید. برای این كار میتوانید با فاصله 25 تا 30 سانتی و با زاویه 45 درجه با حركات منظم دست سطح مسی را با اسپری بپوشانید. حال زمان خشك كردن فیبر است كه این كار در دمای طبیعی تاریكخانه حدود 12 تا 24 ساعت طول می كشد.برای تسریع در این كار فیبر را درون قابلمه دربسته با دمای حدود 70 درجه كه در آن چند قطعه آهن برای فاصله دادن فیبر از كف قابلمه گذاشته شده قرار داد تا پس از 10 تا 15 دقیقه فیبر خشك شود.مرحله بعد نور پردازی می باشد. جهت انجام نورپردازی طرح پزتیو را روی سطح مسی قرار داده و می چسبانیم و سپس یك شیشه شفاف روی آن قرار می دهیم و آنها را بر روی میز نور طوری كه سطح مسی فیبر به طرف پایین باشد وارونه می كنیم و یك جسم كدر سنگین روی آن قرار می دهیم. مدت زمان نور دهی بسته به میز نور دارد چنانچه درون میز از لامپ مهتابی استفاده شده باشد زمان نور دهی بین 5 تا 10 دقیقه می باشد. مرحله بعدی مرحله ظهور می باشد در این مرحله فیبر مدار چاپی را درون محلول سود سوز آور قرار داده و با حركات آرام به مدت 30 تا 60 ثانیه محلول را تكان دهید.در انتها پس از ظهور كامل طرح ،فیبر را با آب بشویید.حال نوبت مرحله اسید كاری است بعد از اسید كاری جهت پاك كردن اثر اسیدی چاپ شده از بنزین یا تینر استفاده كنید.
طبقه بندی: PCB، 
برچسب ها: مدار چاپی با پزتیو 20،
ارسال توسط samadian
آرشیو مطالب
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس