تبلیغات
jrun - نقاشی روی دی وی دی : Light scribe

بازدید : مرتبه
تاریخ : 3 اردیبهشت 89
  این فن آوری توسط شركت hp عرضه شد و قادر است با استفاده از لیزر روی دیسك های سی دی و دی وی دی لیبل حك كند. برای این كار نیاز به هیچ وسیله جانبی مانند چاپگر یا دستگاه چاپ نیست برای كار با لایت اسكرایب به سه چیز نیاز است : 1- ذخیره كننده نوری سازگار 2- دیسك سازگار با لایت اسكرایب 3- نرم افزار پشتیبان از لایت اسكرایب.

ذخیره كننده های سازگار با لایت اسكرایب: دی وی دی رایتر بعد از عمل رایت، فرایند چاپ روی دیسك را انجام می دهد. اما برای این كار باید دستگاه ، قابلیت این عمل را داشته باشد. اولین بار شركت اچ پی این قابلیت را ارائه كرد و در حال حاضر شركت های دیگر باید اجازه استفاده لایت اسكرایب را از اچ پی دریافت كنند تا بتوانند این قابلیت را ارائه كنند. در صورتی كه این قابلیت در رایتر شما موجود باشد روی جعبه آن و یا روی خود درایو، علامت لایت اسكرایب درج شده است.

دیسك سازگار با لایت اسكرایب: برای این كه بتوانید از قابلیت لایت اسكرایب استفاده كنید، نیاز به دیسك سازگار با آن را دارید. دیسك هایی كه قابلیت لایت اسكرایب را دارند از غیر آن براحتی قابل شناسایی است. روی جعبه این نوع دیسك ها عبارت Light scribe چاپ می شود. در ابتدای عرضه لایت اسكرایب، تنها تصاویر یك رنگ مانند پرینترهای لیزری سیاه و سفید روی دیسك چاپ می شد اما از اواخر سال 2006 و با عرضه نسخه 2/1 از این قابلیت، امكان چاپ رنگی نیز فراهم شد. در حال حاضر، امكان پاك كردن و چاپ مجدد لیبل روی دیسك های لایت اسكرایب نیست ولی می توانید به مواردی كه روی دیسك چاپ كرده اید اضافه كنید. فن آوری مشابهی با نام LabelFlash نیز وجود دارد كه توسط NEC ابداع شده است. این فن آوری نیز به ذخیره كننده نوری اجازه می دهد تا روی دیسك،لیبل حك كند. برخی از ذخیره كننده های نوری NEC و پایونیر از این فن آوری بهره می برند.

ارسال توسط samadian
آرشیو مطالب
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس